jquery content slider

Rozhledny

Rozhledny

Interaktivní mapa

Níže jsou zobrazeny jednotlivé objekty na mapě. Kliknutím na objekt zobrazíte jeho název

Zvolte typ mapy

Bezručova vyhlídka

Dřevěná vyhlídka měřící 12,9 metrů se čtyřmi vyhlídkovými plošinami stojí na vrcholu kopce (461 m n. m.) nad zkušebním polygonem Tatry. K jejímu vrcholu vede 45 schodů.

Velký Javorník

Rozhledna Velký Javorník na stejnojmenném kopci o nadmořské výšce 918 m.n.m. je pojata jako originální dřevostavba navazující na typickou místní Frenštátsko-Rožnovskou architekturu.

Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna byla postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm v roce 2012. Návrh vytvořil architekt Dušana Jurkoviče již v roce 1896. Rozhledna dosahuje výšky 32 metrů.

Naučná stezka Beskydské nebe

Naučná stezka zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.

Soběšovická vyhlídková věž

Věž s hodinami a vyhlídkovou plošinou je vysoká 17,5 m a vede k ní 45 schodů. Pohled z věže: V-J Panorama Beskyd, Z - Hráz Žermanické přehrady, panorama Havířov, Ostrava (Metal steel).

Rozhledna Okrouhlá

Rozhledna ve Staříči se nachází na kopci Okrouhlá 378 m nad mořem. Stožár je vysoký 55 m a turistická rozhledna se nachází ve výšce 30m, z které je nádherný rozhled po okolí. V případě krásného počasí je výhled na Jeseníky, Javorový aj.

Panorama

Rozhledna stojí na severovýchodním úbočí hory Kabátice u obce Chlebovice. Panorama je 23 m vysoká železná rozhledna v nadmořské výšce 460 m n.m., vede na ni 93 schodů a má dvě vyhlídkové plošiny, spodní ve výšce 15 m a horní ve výšce 17,7 m. Z Panoramy je krásný výhled východním směrem na vodní nádrž Olešná a za ní se rozkládající město Frýdek-Místek.

Bílá hora

Bílá hora představuje samostatný masiv vysoce převyšující své okolí a je nejvyšším vrcholem v úpatí části Podbeskydské pahorkatiny. Na jejím vrcholu se nachází rozhledna Bílá hora. Celá věž dosahuje výšky 43 m. Za pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a také nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků.

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí