jquery content slider

Tipy na výlet

Tipy na výlet

Proč právě na výlet v Beskydech?


Beskydy nabízí množství pečlivě značených výšlapů pro malé i velké návštěvníky. Užijete si bezpočet neopakovatelných pohledů do nádherné krajiny hor i podhůří a zdoláte královnu Moravskoslezských Beskyd – Lysou horuPoznáte historii a tradice zažijete spoustu zábavy a adrenalinu, prostě prožijete skvělou dovolenou a odvezete si spoustu zážitků.

předchozí 1 2 3 4 5 další

Celkem 41 objektů

Bezručova vyhlídka

Dřevěná vyhlídka měřící 12,9 metrů se čtyřmi vyhlídkovými plošinami stojí na vrcholu kopce (461 m n. m.) nad zkušebním polygonem Tatry. K jejímu vrcholu vede 45 schodů.

Po medvědích tlapkách

Pod nejvyššími vrcholy Beskyd - váš čeká turistika, zábava, místní zajímavosti, krásná příroda a nekonečné výhledy. Čeká vás celkem na pěti trasách značených žlutou, oranžovou, zelenou, modrou a fialovou medvědí tlapkou,  70 km od nejkratší 10 km po nejdelší 17 km. Mapy k dostání v informačním centru na Ostravici.

 

 

Večery pod hvězdami

Prožijte nezapomenutelný 2 hodinový večer komentovaný zkušeným astronomem a objevte skrytou krásu vesmíru uprostřed nejtmavší oblasti Beskyd, daleko od rušivého městského osvětlení.

Soběšovická vyhlídková věž

Věž s hodinami a vyhlídkovou plošinou je vysoká 17,5 m a vede k ní 45 schodů. Pohled z věže: V-J Panorama Beskyd, Z - Hráz Žermanické přehrady, panorama Havířov, Ostrava (Metal steel).

Rozhledna Okrouhlá

Rozhledna ve Staříči se nachází na kopci Okrouhlá 378 m nad mořem. Stožár je vysoký 55 m a turistická rozhledna se nachází ve výšce 30m, z které je nádherný rozhled po okolí. V případě krásného počasí je výhled na Jeseníky, Javorový aj.

Panorama

Rozhledna stojí na severovýchodním úbočí hory Kabátice u obce Chlebovice. Panorama je 23 m vysoká železná rozhledna v nadmořské výšce 460 m n.m., vede na ni 93 schodů a má dvě vyhlídkové plošiny, spodní ve výšce 15 m a horní ve výšce 17,7 m. Z Panoramy je krásný výhled východním směrem na vodní nádrž Olešná a za ní se rozkládající město Frýdek-Místek.

Bílá hora

Bílá hora představuje samostatný masiv vysoce převyšující své okolí a je nejvyšším vrcholem v úpatí části Podbeskydské pahorkatiny. Na jejím vrcholu se nachází rozhledna Bílá hora. Celá věž dosahuje výšky 43 m. Za pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a také nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků.

Den s průvodcem

Pojďte s námi poodhalit roušku historie a nahlédnout do minulosti měst Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Každé z těchto měst si i přes změny, které v průběhu let  prodělaly, si zachovalo  svůj historický ráz a mnohá místa v nich dodnes skrývají svá četná tajemství a tajemné příběhy.


Lysohorská nej....

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o. bude i v roce 2017 pokračovat s komentovaným výstupy na Lysou horu, na které jste srdečně zváni. Sejdeme se vždy v 8.30 hod. u lanového centra Opičárna v Ostravici. Jsou pořádány individuální výstupy na objednávku, uzávěrka přihlášek je vždy nejméně 3 dny před samotným výstupem nebo se můžete zúčastnit výstupu v předem stanovených termínech pro širokou veřejnost.

Obecná škola v Kozlovicích

Škola, na kterou budete rádi vzpomínat....

předchozí 1 2 3 4 5 další

Celkem 41 objektů

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí