jquery content slider

Naučná stezka Beskydské nebe

Adresa: Trojanovice 2

Obec: Frenštát pod Radhoštěm

Web:

Web:

Na podzim se ve Frenštátě pod Radhoštěm slavnostně otevřela naučná stezka Beskydské nebe – Život v korunách stromů. Naučná stezka zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček. Díky projektu se podařilo buď nově vybudovat, anebo obnovit zajímavá místa na Horečkách, která se opět stávají atraktivní odpočinkovou lokalitou.

U Zvoničky Strážkyně Beskyd nově vznikl „Bosý chodníček“, rekonstrukcí prošla Mařenčina studánka i Památník Břetislava Bartoše. Po trase naučné stezky je instalováno celkem 8 hlavních informačních panelů seznamujících návštěvníky jak s historií, tak se současným děním na Horečkách. Dalších 6 panelů se nachází na dřevěné lávce za budovou amfiteátru jako součást expozice „Život v korunách stromů“.  Asi nejatraktivnější částí celé naučné stezky je 85 metrů dlouhý vzdušný chodník, který ve tvaru podkovy začíná i končí přímo za pódiem amfiteátru. Na této 1,8 metrů široké lávce se nachází 6 zastavení, kde se lidé seznámí s životem obyvatel korun stromů. Dalším velmi zajímavým místem, které prakticky tvoří jeden celek s dřevěnou lávkou, je zastřešení amfiteátru. Pod střechou budou totiž viset siluety dravých ptáků včetně majestátného orla skalního. Právě střecha amfiteátru dala jméno celé naučné stezce „Beskydské nebe“. Naučná stezka Beskydské nebe bude přístupná celoročně až na lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů. Ta bude fungovat sezonně od dubna do konce října.

Občerstvit se mohou návštěvníci lokality Horečky v restauraci Rekovice. Jednoduchý a elegantní styl restaurace, hořící krb a průhled do kuchyně pod pokličku šéfkuchaře bude dovršen čerstvými surovinami a produkty od lokálních dodavatelů. Nabídka pokrmů bude vycházet z klasických původních receptů české a regionální kuchyně s moderními akcenty. Důraz bude kladen na kvalitu a domácí výrobu některých produktů jako knedlíky, chleba, housky, buchty, nudle apod. Součástí restaurace bude i pec na dřevo pro dlouhé pečení.

V roce 2016 byla naučná stezka Beskydské nebe zvolena jako nejlepší turistický produkt v Beskydech za rok 2015.

Mapa

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí