jquery content slider

Lysohorská nej...aneb co jste ještě nevěděli

Obec: Ostravice

Web:

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o. bude i v roce 201 pokračovat s komentovaným výstupy na Lysou horu, na které jste srdečně zváni. Sejdeme se vždy v 8.30 hod. u lanového centra Opičárna v Ostravici. Jsou pořádány individuální výstupy na objednávku, uzávěrka přihlášek je vždy nejméně 3 dny před samotným výstupem nebo se můžete zúčastnit výstupu v předem stanovených termínech pro širokou veřejnost. Objednávky přijímá Beskydské informační centrum ve Frýdlantu n.O. na tel. 558 676 909 nebo e-mailem: janovska.dagmar@beskydy-info.cz. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná a má převýšení 700 m. Odměnou vám však za náročný výstup bude překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.

Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se stává zejména pro fyzicky slabší turisty či pro malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou je pro zájemce připraven vědomostní kvíz.

Aktuální termíny výstupů pro rok 2016:

17. 6., 1. 7., 11. 7., 18. 7., 29. 7., 5. 8., 15. 8., 26. 8., 9. 9., 23. 9. 2017

Další informace k akci ZDE.

 

Mapa

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí