jquery content slider

Gastronomie

Ochutnejte naše speciality

pravou valašskou kyselicu, výborné borůvkové knedlíky, kachní stehýnko na červeném zelí, plněný bramborák nebo jehněčí kolínko, halušky se zelím a uzeným masem, voňavé klobásky, pečenou jitrničku, hovězí na hříbkách, beskydské ovčí a kozí sýry, bramborové placky se smetanou či domácími povidly, typický bigos, kontrabáš

V Beskydech a na Valašsku si na své přijdou i Vaše chuťové buňky. Beskydská a valašská gastronomie je pověstná štědrostí ke svým hostům a nabízí pokrmy připravované podle původních receptur našich babiček. Mnoho špičkových restaurací nabízí vysokou úroveň krajové kuchyně s využitím čerstvých a kvalitních místních surovin.  

Objevte gurmánské zážitky a hýčkejte všechny své smysly v našich nejlepších restauracích

Při cestě do Štramberka nesmíte opomenout štramberské uši, které mají nezaměnitelnou chuť i tvar. Na své si přijdou i milovníci zlatavého moku. K nejvyhledávanějším pivům patří štramberský nefiltrovaný kvasnicový ležák Trúbač, který si nejlépe vychutnáte ve stylovém interiéru místního Městského pivovaru, a Valašský vojvoda či tmavý Kozlovický fojt, které zase patří k pivovaru Fojtství v Kozlovicích. Děti určitě nalákáte na medové pamlsky s podhorských květů v Naučném včelařském areálu v Chlebovicích.

předchozí 1 2 3 další

Celkem 21 objektů

Likér Lysá hora

Lahodný bylinný likér sladko-hořké chuti, jehož základ a výjimečnost tvoří ovocný destilát a jedinečná skladba bylin.

Medový dort Marlenka

Ochutnejte medový zázrak z medu, staroarménský dort Marlenku, který se vyrábí ve Frýdku-Místku! A dokonce se můžete podívat na její výrobu!

Štramberské uši od Hezounů

Perníkový cukrářský výrobek s medem a tajnou směsí koření. Receptura je chráněna a výrobek mohou vyrábět a prodávat jenom obyvatelé Štramberku, kteří vlastní licenci.

Čaje Mamma Tea

Čaje Mamma Tea jsou vyráběny z bylin, které jsou pěstovány na Morávce nebo natrhány ve volné přírodě Beskyd. Jsou sbírány ručně, nezozemílají se na příliš malé části a výsledkem je kvalita, která je vidět.

Hukvaldské koláčky a Sklenovské preclíky

Na Hukvaldech to voní tradičními sladkými koláčky a sklenovskými preclíky.

Pivovar U Koníčka - nejlahodnější pivo roku 2015

Hostinec a Pivovar U Koníčka se nachází 10 km od Frýdku–Místku směrem na Český Těšín v malebné obci Vojkovice v podhůří Beskyd. 

Pivovar Radegast

Nezaměnitelná chuť a říz správně hořkého piva Radegast jsou výsledkem umu nošovických sládků, kteří vaří Radegast dle odkazu prvního sládka Jaromíra Franzla. Právě on vtiskl Radegastu charakteristickou výraznou hořkost. K vaření piva používají v Nošovicích kvalitní suroviny z Moravy a Slezska. Ne nadarmo nese  pivo jméno pohanského boha.

Minipivovar Kohutka

Minipivovar se nachází v budově, která byla založena roku 1918 a odjakživa zde byla restaurace. V blízkosit se nachází známé poutní místo Prašivá s dřevěným kostelem.

 

Beskydský pivovárek - nejlahodnější pivo za rok 2016

Ostravické beskydské pivo je 100% přírodní, to znamená, že je vyráběno pouze z čistých naturálních surovin. Splňuje dokonce i kritéria tzv. Reinheitsgebotu čili bavorského Zákona nejvyšší čistoty z roku 1516, kdy jediné povolené ingredience k jeho výrobě jsou slad, chmel, voda a kvasnice.

Valašský pivovar v Kozlovicích

Při vstupu do pivovarské restaurace Valašského pivovaru v Kozlovicích na vás dýchne atmosféra první republiky. Stěny, které zažily mimo jiné i hospodaření valašských vojvodů, nabízejí k nahlédnutí řadu historických dokumentů řemesla pivovarnického i sladovnického –od originálních akcií pivovarů a pivní etikety našich nejvýznamnějších pivovarů až po prastaré výuční listy sládků.

předchozí 1 2 3 další

Celkem 21 objektů

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí