jquery content slider

Výstava inspirována Mistrovstvím světa IIHF v ledním hokeji 2015

V pátek 3. dubna v 17.30 hodin byla v proslulé Galerijní ulici v Jistebníku zahájena výstava děl předních českých výtvarníků, která je inspirována blížícím se Mistrovstvím světa IIHF v ledním hokeji 2015.

V Galerii U foťáka bude až do 17. května, kdy bude mistrovství světa ukončeno, vystaveno několik desítek prací, které vznikly v rámci projektu pražské Galerie La Femme s názvem XXII. domácí úkol – Zimní sporty. Autory děl inspirovaných nejen ledním hokejem, ale i krasobruslením, lyžováním a dalšími zimními sporty jsou výtvarníci Boris Jirků, Adolf Born, Milan Chabera, Karel Sládek, Jiří Slíva, Tomáš Hřivnáč, Miroslav Jiránek, Jiří Tyleček, David Vávra, Jan Tichý, Bohumil Eliáš, Miroslav Pošvic a další. „Ztvárnil jsem fiktivní historii dvou sportů, kterou jsem posunul až do období neolitu. Na mých obrazech vystupují bůžci trojbobu a ski, k nimž se dávní fandové mohli modlit a přinášet jim oběti," komentuje své pojetí dvaadvacátého Domácího úkolu malíř, sochař a ilustrátor Boris Jirků, jenž se během mistrovství světa chystá našim hokejistům fandit. „Ne že bych přinášel oběti, ale určitě ocením dobrou hru. Vždy se v životě snažím o to, abych měl jistotu, že jsem pro danou věc udělal vše, co jsem pro ni udělat mohl. Budu rád, když se k jednotlivým zápasům postaví stejně i naši hokejisté."

Vernisáž prodejní výstavy slovem provázel Pavel Godický, kurátorem výstavy je Miroslav Lipina.

Galerie U foťáka bude od velikonočních svátků otevřena v průběhu dubna vždy od středy do neděle od 15.30 do 17 hodin, od května od 15.30 do 18 hodin. Mimo uvedené termíny je možné si vystavená díla prohlédnout po telefonické domluvě - +420 602 578 087.

Zdroj: www.kudyznudy.cz

Aktuality

Poslední víkend s ledovými sochami

St, 17.01.2018

Tento víkend nás čekají poslední dva dny...

celý článek >>

Přijďte slavit na Pustevny

St, 17.01.2018

Současně s posledním víkendem s krásou ledových...

celý článek >>

Přijďte se poutavou a hravou formou dozvědět více o životě generála Laudona

St, 17.01.2018

Přijďte se poutavou a hravou formou dozvědět více o životě...

celý článek >>

Beskydy budou opět lákat na svou turistickou nabídkou

Út, 16.01.2018

Turistická oblast Beskydy-Valašsko vyráží...

celý článek >>

Skialpové úterky na Bílé

Čt, 04.01.2018

Lyžařská škola SUN Ski & Board School v Bílé...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí