jquery content slider

Vodní záchranáři budou v aquaparku Olešná učit, jak zachránit dítě

V sobotu 11. července se v aquaparku Olešná postarají vodní záchranáři o praktický nácvik záchrany tonoucího dítěte. Aktuální akce „Zachraň si své dítě“ je určena nejen pro rodiče, ale i prarodiče, tety a strýce a všechny, kteří mají na starosti děti u vody. Od 11:30 až do 17:00 budou specialisté vodní záchranné služby předvádět účinnou první pomoc – především dýchání z úst do úst i masáž srdce. „Odborníci ukážou i to, jak vytáhnout topící se dítě z vody. I dítě totiž dokáže v panice stáhnout pod hladinu svého zachránce,“ doplňuje Monika Konvičná, ředitelka Beskydského informačního centra, které akci propaguje na speciálních návštěvnických stránkách www.visitfm.cz.

Lidé mohou do aquaparku na Olešnou přicházet už od ranních hodin. Na akci se záchranáři nebudou muset platit žádné zvláštní vstupné nad rámec vstupu do aquaparku. Vodní záchranná služba pak bude organizovat nácvik resuscitace průběžně podle zájmu návštěvníků. K dispozici budou plovací vesty, kruhy, ale především modely pro nácvik záchrany. „Připraveny budou jak model dospělého, tak dítěte, aby byl nácvik co nejbližší realitě,“ vysvětluje za provozovatele aquaparku Olešná Veronika Kubáňová.

Sobota ale nebude na Olešné jen poučná. Připraveny jsou také zajímavé atrakce. Například kotvený létající balón, který vyzdvihne návštěvníky aquaparku do výšky 30 metrů na netradiční vyhlídkovou podívanou nad vodním areálem. Příchozí se mohou těšit také na fotbal v zorbingových koulích, na aqua aerobik a doprovod místního vodního maskota Spoxe. Ten se bude pohybovat i se záchranáři a přiloží packy k dílu i při nácviku resuscitace.

Aktuality

Nový pumptrackový park vyrostl v Ostravici

St, 18.10.2017

Milovníci horských kol, BMX a adrenalinu si od letošního...

celý článek >>

Na lyžaře v Beskydech čekají nadcházející sezónu novinky

St, 18.10.2017

Zima se blíží již mílovými kroky a jaké...

celý článek >>

Chcete vědět, jak se vaří nejlahodnější pivo Beskyd za rok 2016?

Út, 17.10.2017

Držitel ocenění ve veřejné anketě o Nejlahodnější...

celý článek >>

Ve Valašském muzeu v přírodě odhalí pomník Jarmily Šulákové

Út, 17.10.2017

V pátek 27. října 2017 odhalí na Valašském...

celý článek >>

Pozor, lanovka na Pustevny bude 23. října mimo provoz

Út, 17.10.2017

Z důvodu těžby dřeva bude lanovka na Pustevny v pondělí 23....

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí