jquery content slider

Velikonoce ve městě budou veselé

Statutární město Frýdek-Místek oslaví i letos svátky jara. Místecké náměstí Svobody bude od 28. do 30. března vždy od 10 do 17 hodin patřit velikonočnímu jarmarku s bohatým doprovodným programem pro všechny bez rozdílu věku, který připravila KulturaFM.

Náměstí zaplní stánky, ve kterých budou prodejci nabízet nejen výrobky s velikonoční tématikou, zejména kraslice, pomlázky, řehtačky, ale také pečené mazance a beránky i něco na zahřátí. Chybět nebude ani zábavný program plný hudby a tanečních vystoupení, divadla a doprovodných akcí, včetně ukázky pasení kachen, ovcí a koz za pomoci pasteveckých psů. Po celou dobu programu bude na náměstí také dětská malířská dílnička a zájemci budou moci zhlédnout ukázky kovářského a zahradnického řemesla.

Velikonoce ve městě budou oficiálně zahájeny ve čtvrtek 28. března v 10 hodin. Na podiu se v tento den představí cimbalové muziky Gajdušek a Slavíček, vystoupí děti z příspěvkové organizace Dětský domov a Školní jídelna Frýdek-Místek a zazpívat přijde i místní písničkářka Hana Kopřivová nebo David Stypka & Bandjeez.

Program bude zajímavý i na Velký pátek a Bílou sobotu. V pátek bude vyhrávat cimbálovka a vystoupí i heligonkář, připraven je koncert kapely Docuku a děti se mohou těšit na pohádku i na Hopsalína. „V sobotu do města zavítá divadlo Kvelb Theatre z Českých Budějovic s představením nazvaném Kára Velikonočních příběhů – Mrskačka, které vychází z velikonočních lidových zvyklostí a tradic, sahajících do dávné historie. Představení vyniká monumentálností pohyblivé scény a rekvizit," řekla ředitelka KulturyFM Marcela Krplová s tím, že program na náměstí Svobody uzavře v sobotu zpěvačka Beata Bocek, která byla nominována na cenu Anděl 2012 v kategorii world music.

Aktuality

Beskydy pokračují s prezentací na veletrzích

Čt, 15.02.2018

Od čtvrtku 15. února do neděle 18. února 2018 se Beskydy...

celý článek >>

Novinky v Beskydy Card

Čt, 15.02.2018

Neustále pro vás aktualizujeme, doplňujeme výhody,...

celý článek >>

Léto na Bílé bude opět nabité

Po, 12.02.2018

Svěřte své děti profesionálům z největšího...

celý článek >>

Olympijský festival v Ostravě nabídne sporty, horská střediska i Korejskou vesničku

Út, 06.02.2018

V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA...

celý článek >>

Užijte si svátek všech sportovců také v Beskydech

Po, 05.02.2018

Užijte si zimní olympijské hry v Beskydech! Svátek...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí