jquery content slider

Valašské muzeum v přírodě přilákalo rekordní počet návštěvníků

Počet návštěvníků, kteří v roce 2016 navštívili Valašské muzeum v přírodě, překonal očekávání. „Branami muzea prošlo v loňském roce 315 626 návštěvníků, což je o 28 962 více než v roce předešlém. Jedná se o největší návštěvnost za posledních třináct let,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

V uplynulém roce muzeum vedle stálé nabídky připravilo řadu nových programů s cílem oživení všech areálů muzea. Nově vznikly pořady Ondrášova valaška, Bouráme bariéry, První prázdninový den, Přivítání školního roku, nechyběly koncerty dechových hudeb, Hradní stráže ČR.  Netradiční bylo i Setkání fujaristů, program Hravá dědina ve Valašské dědině, Sklářská sobota a Rozmarné léto v areálu Mlýnské doliny. Pestrá byla paleta výchovně-vzdělávacích programů, které se těší velké oblibě.

„Za účasti ministra kultury Daniela Hermana jsme otevřeli novou stálou expozici ‚Jak jde kroj, tak se stroj,‘ která na ploše 625 m2 představuje tradiční odívání na Valašsku. Expozice využívá nejmodernějších prezentačních trendů v současném muzejnictví a byla spolufinancována z Finančních mechanismů EHP a z Norska. Novinkou loňského roku bylo také otevření nové vstupní expozice v Domě Pod Strání s názvem ‚Valašská dědina - opravdu zmizelý svět?‘ Cílem výstavy je vyzvat návštěvníka k silnějšímu vnímání spojitostí dneška a minulosti,“ sdělil ředitel muzea.

Na prknech muzea vystoupilo celkem 2 800 účinkujících. Návštěvnicky nejúspěšnější byly pořady Velikonoce na Valašsku, Vánoční jarmark, Starodávný jarmark, Zvonečkový jarmark a Dny řemesel a setkání kovářů.

„Velice si vážíme přízně návštěvníků, kteří se zájmem přijíždějí poznávat historii, tradice a zvyky Valašska. Pevně věřím, že v letošním roce muzeum nabídne spoustu možností k novému poznání,“ pozval všechny do muzea Jindřich Ondruš.

Zdroj: www.vmp.cz

Aktuality

Beskydy pokračují s prezentací na veletrzích

Čt, 15.02.2018

Od čtvrtku 15. února do neděle 18. února 2018 se Beskydy...

celý článek >>

Novinky v Beskydy Card

Čt, 15.02.2018

Neustále pro vás aktualizujeme, doplňujeme výhody,...

celý článek >>

Léto na Bílé bude opět nabité

Po, 12.02.2018

Svěřte své děti profesionálům z největšího...

celý článek >>

Olympijský festival v Ostravě nabídne sporty, horská střediska i Korejskou vesničku

Út, 06.02.2018

V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA...

celý článek >>

Užijte si svátek všech sportovců také v Beskydech

Po, 05.02.2018

Užijte si zimní olympijské hry v Beskydech! Svátek...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí