jquery content slider

Přeneste se zpátky do baroka

První zářijový víkend patří tradičně v Novém Jičíně Slavnostem města.  Ty letošní se ponesou v duchu barokním. Přijďte si užít dobovou atmosféru na Masarykovo náměstí, které je jedním z nejzachovalejších městských památkových rezervací v Beskydech a v roce 2015 získalo ocenění „Nejkrásnější náměstí v České republice".

Baroko v Novém Jičíně, architekti a stavitelé té doby, výročí novojičínských cechů a 130 let od otevření spolkového domu. To jsou základní mezníky, které letošní slavnost připomene. Program začne v pátek 2. září v Beskydském divadle, dřívějším spolkovém domě, který slaví kulatiny. V 19.00 hodin se na jeho jevišti představí Moravské divadlo Olomouc s operetou J. Strausse Netopýr. Pro milovníky folku, rocku a jazzu jsou připraveny na Masarykově náměstí koncerty Davida Stypky a Bandjeezu a kapely Blue Effect.
V sobotu 3. září bude již tradičně patřit kostýmovaným průvodům, řemeslnému jarmarku, kulturním vystoupením, workshopům a expozicím. V Žerotínském zámku se můžete seznámit s tvorbou architektů a stavitelů města v době baroka. A na Staré poště bude otevřena výstava Nový Jičín v proměnách času, která dokumentuje odsun německého obyvatelstva z Nového Jičína v roce 1946.

Současně budou na Masarykově probíhat stylizované městské trhy s ukázkami řemesel, projde jím také průvod kostýmovaných účastníků. Po celý den budou zpřístupněny kulturní památky a pro děti bude připravena řada her, soutěží a představení. Městem bude jezdit historický autobus s průvodcem. Večer bude patřit známým českým kapelám a jako hlavní hvězda večera se představí David Koller. Akce je završena slavnostním ohňostrojem.

Celý program naleznete ZDE.

Aktuality

Registrace do tradičního závodu Běh do vrchu je spuštěna

Po, 23.10.2017

Pustevny budou v sobotu 2. prosince 2017 hostit 48. ročník tradičního...

celý článek >>

Užijte si nevšední sobotu na Bílé

Po, 23.10.2017

Přijďte si užít poslední říjnový víkend...

celý článek >>

Piaristické zahrady v Příboře se uloží k zimnímu spánku

Po, 23.10.2017

Piaristické zahrady v Příboře, které získaly...

celý článek >>

Nový pumptrackový park vyrostl v Ostravici

St, 18.10.2017

Milovníci horských kol, BMX a adrenalinu si od letošního...

celý článek >>

Na lyžaře v Beskydech čekají nadcházející sezónu novinky

St, 18.10.2017

Zima se blíží již mílovými kroky a jaké...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí