jquery content slider

Prazdroj lidem 2015

Veřejnost a zaměstnanci vybrali svůj projekt!

Rozvoj cestovního ruchu a volnočasových aktivit. V tom vidí obyvatelé Moravskoslezského kraje cestu k prosperitě regionu. Potvrzují to výsledky veřejného hlasování v programu Prazdroj lidem 2015, jehož prostřednictvím podporuje Plzeňský Prazdroj a pivovar Radegast své okolí. Nejvíce hlasů a bonusovou prémii 50 tisíc kč získal projekt fotovoltaické elektrárny na Bezručově chatě na Lysé hoře, který předložil Klub českých turistů.  Stejnou částkou bude podpořen projekt výstavby hřiště na Prašivé, pro který hlasovali zaměstnanci pivovaru.

Projekt veřejnosti:

Fotovoltaické panely pro Bezručovou chatu na Lysé hoře

Žadatel: Klub českých turistů

Popis a cíl projektu: Slavná Bezručova chata od letošního roku znovu zdobí vrchol Lysé hory. Díky fotovoltaickým panelům se sníží její energetická závislost na primárním dodavateli elektrické energie a dojde ke snížení její tzv. energetické stopy.  Chata zároveň představí jejím návštěvníkům fotovoltaický systém jako praktickou ukázku možného snižování energetické závislosti podobných objektů.

Projekt zaměstnanců:

Nové venkovní přírodní dětské hřiště u turistické chaty Prašivá

Žadatel: Klub českých turistů – odbor Beskydy

Popis a cíl projektu: Prašivá je oblíbený cíl Beskyd. Poblíž turistické chaty bude vybudováno krásné přírodní dětské hřiště s dřevěnými prvky. Chybět nebude ani dřevěný medvěd, symbol Prašivé. Ten bude dohlížet na spokojené děti hrající si na hřišti, které ideálně zapadne do prostředí vrcholu.

K prosperitě severomoravského regionu přispěje 14 projektů

Grantová komise programu Prazdroj lidem vybrala 14 projektů, které získají v letošním roce podporu z programu Prazdroj lidem. Odborníci na různé oblasti neziskového sektoru vybírali z celkem 52 projektů. Jedním z důležitých kritérií bylo, zda projekt odpovídá podtitulu programu Pro společnou prosperitu. Na projekty a rozvoj organizací vyčlenil Plzeňský Prazdroj a pivovar Radegast částku 2,5 mil. Kč.

Posláním programu Prazdroj lidem není pouze finanční pomoc. Program proto v letošním roce nabízí něco, co může být pro neziskové organizace ještě cennější. Každá z neziskovek, která získala grant, má zároveň příležitost vyslat zdarma svého zaměstnance na speciální vzdělávací program.  Kurz pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti a patří v ČR mezi nejžádanější a nejlépe hodnocené vzdělávací programy.

Zdroj: www.prazdroj.cz

Aktuality

Chcete vědět, jak se vaří nejlahodnější pivo Beskyd za rok 2016?

Út, 17.10.2017

Držitel ocenění ve veřejné anketě o Nejlahodnější...

celý článek >>

Ve Valašském muzeu v přírodě odhalí pomník Jarmily Šulákové

Út, 17.10.2017

V pátek 27. října 2017 odhalí na Valašském...

celý článek >>

Pozor, lanovka na Pustevny bude 23. října mimo provoz

Út, 17.10.2017

Z důvodu těžby dřeva bude lanovka na Pustevny v pondělí 23....

celý článek >>

Každá ovečka se počítá

Út, 17.10.2017

Letos již tradičně pořádá Rekreační centrum...

celý článek >>

Nový běžecký závod přivítá v sobotu golfový areál v Ostravici

Út, 17.10.2017

Nový běžecký závod v Beskydech pro širokou...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí