jquery content slider

Objevte kouzlo Beskyd a Frýdku-Místku prostřednictvím objektivů!

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o. připravilo poprvé na jaře pro zájemce o fotografování novinku s názvem „Beskydy objektivem … aneb foťte jinak foťte lépe“ a „Frýdek-Místek objektivem … aneb foťte jinak foťte lépe“. Pro velký zájem proto tento minikurz fotografování opakuje také na podzim.

Cílem této nové aktivity Beskydského informačního centra je naučit se poznávat krásy Beskyd a architekturu města Frýdku-Místku jinak, zajímavěji a ještě k tomu naučit účastníky vidět tyto krásy prostřednictvím objektivů a jejich snímky využít pro propagaci zajímavých míst.

Obě akce jsou určeny zejména začínajícím fotografům, na kterých je po celou dobu přítomen profesionální fotograf, a který na začátku každé akce před samotným focením nejdříve vysvětlí účastníkům, jak co nejlépe pracovat s fotoaparátem, aby fotografie byly kvalitní. Po ukončení akce budou mít účastníci možnost mu fotografie zaslat k vyhodnocení, kdy jim následně fotograf doporučí tipy pro jejich případnou lepší kvalitu.

Na podzim proběhne první akce v sobotu 4.10.2014 v Malenovicích - v obci nacházející se na samotném úpatí Lysé hory. Účastníci se naučí fotit krásnou přírodu, louky a také architekturu, a zejména nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu, na kterou jsou z obce překrásné výhledy.

Druhá akce proběhne hned další sobotu 11.10.2014 ve Frýdku-Místku. Trasa začne na Zámeckém náměstí, a následně se vyjde až na Svatojánskou věž farního kostela, odkud si účastníci mohou pořídit snímky z „ptačí perspektivy“. Na závěr se skupina vydá k bazilice minor a do přilehlého parku s křížovou cestou.

Na tuto akci je nutné se objednat a zaplatit předem! Cena 200,-Kč/osoba, možno uhradit v Beskydském informačním centru na náměstí Svobody 6 v Místku nebo ve Frýdlantu n. O. na ulici Hlavní 308. Ve Frýdlantu n.O. je možné zaplatit do 25.9.2014 a následně poté až od 6.10.2014. Od 6.10.2014 najdete frýdlantskou pobočku v prostorách Kulturního domu.

Pravidla účasti

1. Akce je určena pro všechny začínající fotografy ve věku od 12 do 99 let. Děti do 16 let se můžou zúčastnit jen v doprovodu dospělé osoby.
2. Akce se účastní každý na vlastní nebezpečí.
3. Každý účastník musí mít svůj vlastní fotoaparát.
4. Velikost skupiny bude max. 10 osob na 1 fotografa.
5. Minimální počet skupiny 5 platících osob.
6. Podmínkou účasti je předem zaplacený poplatek ve výši 200,- Kč/účastník. Poplatek je možno uhradit na pobočce BIC v Místku nebo Frýdlantu n.O. nejpozději 2 dny před stanoveným termínem akce. Zaměstnanci BIC vystaví klientovi příjmový doklad, ten bude zároveň sloužit jako vstupenka na akci.
7. V případě neúčasti na akci či nedodržení stanovených podmínek ze strany účastníka, se poplatek nevrací!
8. Délka trvání akce cca 5 hod., časové rozmezí 9-14 hod.
9. Zúčastnit se nemůžou osoby v podnapilém stavu či pod vlivem jiných omamných látek a děti do 16 let bez doprovodu rodičů.
10. Všechny akce se konají jen za příznivého počasí.

Aktuality

Ve Štramberku se příští rok otevře nové muzeum

Čt, 07.12.2017

Muzeum Šipka ve Štramberku ponese jméno po světoznámé...

celý článek >>

Novinka na Bílé! Odpočívadlo Na Faře

Út, 05.12.2017

Na Bílé dokončili na podzim další novinku,...

celý článek >>

V Bílé se už lyžuje!

Po, 04.12.2017

Skiareál Bílá v Beskydech zahájil lyžařskou...

celý článek >>

Grand food festival i v Beskydech

Po, 04.12.2017

Od 15.1. do 28.2.2018 bude probíhat již IX. ročník úspěšného...

celý článek >>

Ve skiareálu Bílá zahájí sezónu lyžařská školka

St, 29.11.2017

Již tento víkend bude otevřena lyžařská školka...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí