jquery content slider

Na Frenštátských slavnostech vystoupí Ondráš a zahraniční soubory z Číny, Indie a Panamy

Sedmnáctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Frenštátské slavnosti letos nabídne pestrou mozaiku domácích i zahraničních souborů.

V pátek 26. a v sobotu 27. srpna se mohou návštěvníci slavností těšit na bohatý program přímo v centru Frenštátu pod Radhoštěm, na náměstí Míru. Vedle folklorních souborů z Valašska a jižní Moravy, zavítá do města po Radhoštěm také vyhlášený Vojenský umělecký soubor Ondráš a zahraniční hosté ze Slovenska, Panamy, Indie a Číny. Vedle vystoupení folkloristů se i letos představí mažoretky TJ Sokol, na závěr pátečního programu účastníci skokanského závodu Memoriál Jiřího Rašky a nebude chybět ani sobotní jarmark lidových řemesel.

Frenštátské slavnosti budou slavnostně zahájeny o půl šesté v pátek 26. srpna. Hned poté organizátoři na pódiu ocení folklorní osobnosti v pořadu Naši jubilanti. Oceněným zahrají a zatančí soubory Malý Sedmikvítek a Čriepky. O půl osmé pak přijde na řadu hvězda večera Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ. Páteční program uzavře akce, která velmi hezky spojuje sport a kulturu a tou je už tradiční Vyhlášení vítězů Poháru starostky města ve skoku na lyžích. "V sobotu začínáme už od rána jarmarkem lidových řemesel na náměstí a v 10 hodin dopoledne vystoupí mažoretky TJ Sokol. Hlavní program přijde na řadu po zdravici hostů ve 14.30 hodin. Jako první tu máme moc pěkný pořad "Co dovedú děcka", kde se představí děti ze souborů Ondřejníček, malý Sedmikvítek, Valášek a Čriepky. Protože jsme na Valašsku, tak nemůže chybět pásmo našich souborů, kdy nám na pódiu zahrají a zatančí v pořadu "Po valašsky" ogaři a cérky ze souborů Radhošť, Sedmikvítek, Troják, Meziříčan a Klobůčan, no a zazpívají nám také známé Karlovjanky". Popsala ředitelka festivalu a předsedkyně Valašského folklorního spolku Jana Šamánková. Letos se pořadatelům podařilo získat také velmi atraktivní zahraniční hosty z exotických zemí. Ti vystoupí na pódiu v 17.00 hodin v pořadu "Z krajin za obzorem".  Čínský taneční soubor La Pen V Innovative dance platform propaguje čínské tance v mnoha formách a díky svému umění sklízí úspěchy doma i v zahraničí. Diváci se ale mohou těšit také na další dva skvělé zahraniční soubory, The Kalbeliya dance group Shri talab Khan z Indie a Agrupación Panamá Foklore ze středoamerické Panamy. O půl sedmé večer vystoupí před frenštátským publikem slovácký soubor Spinek a od 19.00 hodin roztančí náměstí tanečníci Jelení (de) luain irskými tanci. Celý festival poté bude po 20 hodině příjemně dožívat v restauraci Siberie u besedy u cimbálu.

Mezinárodní festival Frenštátské slavnosti už tradičně uzavírá bohatý program Frenštátského kulturního léta. Letos nad ním převzal záštitu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Svatomír Recman a ředitel Beskydského rehabilitačního centra Milan Bajgar. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do prostor Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na Frenštátské slavnosti je vstup zdarma.

Aktuality

Registrace do tradičního závodu Běh do vrchu je spuštěna

Po, 23.10.2017

Pustevny budou v sobotu 2. prosince 2017 hostit 48. ročník tradičního...

celý článek >>

Užijte si nevšední sobotu na Bílé

Po, 23.10.2017

Přijďte si užít poslední říjnový víkend...

celý článek >>

Piaristické zahrady v Příboře se uloží k zimnímu spánku

Po, 23.10.2017

Piaristické zahrady v Příboře, které získaly...

celý článek >>

Nový pumptrackový park vyrostl v Ostravici

St, 18.10.2017

Milovníci horských kol, BMX a adrenalinu si od letošního...

celý článek >>

Na lyžaře v Beskydech čekají nadcházející sezónu novinky

St, 18.10.2017

Zima se blíží již mílovými kroky a jaké...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí