jquery content slider

Letos v létě se zájemci pětkrát vydají na pěší výstup na Lysou horu s průvodcem

V pěti termínech se letos v létě mohou vydat turisté na komentovaný výšlap na královnu Beskyd Lysou horu. Pod vedením zkušeného průvodce účastníky čeká hned několik zastávek, na nichž se seznámí nejen s místní přírodou, ale také s historií.

Beskydské informační centrum pořádá tyto vycházky již čtvrtým rokem a jsou mezi milovníky turistiky oblíbeny. „V tomto roce vyrazíme 1. a 22. července, 12. a 26. srpna, posledním termínem pak bude sobota 13. září. Sraz máme vždy v 8.30 hodin u lanového centra Opičárna v Ostravici. Cena jednoho výstupu činí 50 korun, děti do šesti let neplatí nic,“ uvedla Dagmar Janovská, vedoucí pobočky Beskydského informačního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Trasa je určená pouze pro fyzicky zdatnější výletníky, má totiž převýšení 700 metrů a její zdolání trvá dvě až tři hodiny. Na sedmi zastávkách průvodce seznámí členy výpravy s historií, pověstmi spjatými s Lysou horou či chatami na špičce tohoto třetího nejvyššího vrcholu v České republice. Odměnou za tuto náročnou cestu je pro výletníky úchvatný výhled, který za dobré viditelnosti sahá až na Malou Fatru a tatranské štíty.

Zájemci o tento netradiční výlet se hlásí nejpozději jeden den před výstupem do 12 hodin. „Počet míst ve skupině je omezen, proto je lepší zarezervovat se na emailové adrese janovska.dagmar@beskydy-info.cz. Po předchozí domluvě však můžeme připravit také individuální termín,“ doplnila Dagmar Janovská.


Autobusem na Lysou horu

Zoufat nemusejí ani ti, kterým zdravotní stav nebo fyzická kondice nedovolí vystoupit na vrchol pěšky. Každou středu a pátek se totiž mohou nechat vyvést nahoru autobusem, který vyjíždí v 8.30 hodin ze zastávky Raškovice Ondráš. Páteční výlety jsou navíc doplněny o komentář zkušeného průvodce. Cena zpáteční jízdenky pro tuto vyjížďku činí 199 korun, děti do 15 let zaplatí 135 korun.

Zdroj: www.novinky.cz

Aktuality

Registrace do tradičního závodu Běh do vrchu je spuštěna

Po, 23.10.2017

Pustevny budou v sobotu 2. prosince 2017 hostit 48. ročník tradičního...

celý článek >>

Užijte si nevšední sobotu na Bílé

Po, 23.10.2017

Přijďte si užít poslední říjnový víkend...

celý článek >>

Piaristické zahrady v Příboře se uloží k zimnímu spánku

Po, 23.10.2017

Piaristické zahrady v Příboře, které získaly...

celý článek >>

Nový pumptrackový park vyrostl v Ostravici

St, 18.10.2017

Milovníci horských kol, BMX a adrenalinu si od letošního...

celý článek >>

Na lyžaře v Beskydech čekají nadcházející sezónu novinky

St, 18.10.2017

Zima se blíží již mílovými kroky a jaké...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí