jquery content slider

Kam o víkendu?

Dny Evropského dědictví

V Příboře se na víkend připravuje tradiční historická slavnost - Dny evropského dědictví. Kromě bezplatných vstupů do atraktivit města se můžete těšit také na řadu koncertů, výstav a bohatý doprovodný program. Jedna z výstav bude zaměřena na téma "Dámy a pánové, držte si klobouky!", a proto ten, kdo přijde s pokrývkou hlavy, bude odměněn! Vrcholem akce bude nedělní koncert hudební skupiny Legendy se vrací. Podrobný program jednotlivých dnů naleznete zde.

Šermířské klání se starodávným jarmarkem

V sobotu se náměstí ve Štramberku promění v historické kolbiště a starodávnou tržnici. Od 11.00 hodin se zde bude konat Šermířské klání se starodávným jarmarkem. Představí se vám šermíři ze skupin Allegros, Markus M, Valmont, Cordialo, Historky a Historika. V doprovodném programu se představí hudební skupiny Rabussa, country skupina TOLIK a Camerata. Ve 20.00 hodin den zakončí ohňová show v podání skupiny Historika.
V rámci doprovodného programu bude v tento den zpřístupněna Radvanická štola na Horečce. V 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 hodin zde budou probíhat ukázky výbušnosti některých látek, např. cukru, mouky či uhelného a dřevného prachu.

Kulturní dům roztančí Javořinka

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny milovníky dechové hudby a tance k příjemnému sobotnímu podvečeru s Javořinkou. Populární soubor z Lichnova u Nového Jičína se představí ve velkém sále od 17.00 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení v Informačním centru Kopřivnice za 50 Kč.

Pro zdravý život

Již tento pátek se v centru města Kopřivnice bude konat farmářský trh. Zájemci si budou moci od 9.00 do 16.00 hodin nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, chutné domácí potraviny i zajímavé regionální výrobky od pečlivě vybraných prodejců. Chybět nebude ani doprovodný program. V jeho rámci bude připraven kreativní workshop spolku Živá Mandala.
Ti, co chtějí mít jasno o tom co jí, nesmí vynechat přednášku Mgr. Kristýny Malinowské s názvem "Vše o pečivu... aneb co se v obchodech nedozvíte". Přednáška vás provede častokrát neznámým světem pečiva, napomůže s objevením složení jednotlivých druhů a těšit se můžete také na ochutnávku a diskuzi nad vybranými druhy pečiva. Akce se uskuteční v Centru Balsamina v Kopřivnici v pátek od 18.00 do 19.30 hodin.

Zdroj: www.lasska-brana.cz

Aktuality

Prostě ve formě

Čt, 22.02.2018

2. ročník soutěže Prostě ve formě

celý článek >>

Senzace na zámku v Kuníně!

Út, 20.02.2018

Objeven unikát – divadelní hra dávné...

celý článek >>

Beskydy pokračují s prezentací na veletrzích

Čt, 15.02.2018

Od čtvrtku 15. února do neděle 18. února 2018 se Beskydy...

celý článek >>

Novinky v Beskydy Card

Čt, 15.02.2018

Neustále pro vás aktualizujeme, doplňujeme výhody,...

celý článek >>

Léto na Bílé bude opět nabité

Po, 12.02.2018

Svěřte své děti profesionálům z největšího...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí