jquery content slider

Hukvaldy oslaví 160. výročí narození Leoše Janáčka hudebním festivalem

Již od čtvrtka 3. července ožije beskydská obec Hukvaldy a blízké okolí hudebním festivalem Janáčkovy Hukvaldy. V letošním ročníku dominuje dílo místního rodáka Leoše Janáčka, který se narodil 3. července 1854.

„Neklademe si za cíl překonat Pražské jaro, Český Krumlov a jiné přehlídky plné světových hvězd a velikého počtu koncertů. Naší největší devízou je všudypřítomnost velikého hukvaldského rodáka Leoše Janáčka,“ uvedl profesor Jan Hališka, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy.

První z dvanácti koncertů se koná ve čtvrtek 3. července v místním kostele svatého Maxmiliána a vystoupí na něm Janáčkovo Kvarteto z Brna. Poté se v unikátním historickém prostředí motty hradu Hukvaldy představí v pátek 4. července Pěvecké sdružení moravských učitelů a o den později zde festival slavnostně zahájí Janáčkův komorní orchestr.

Hudební víkend pak vyvrcholí v neděli 6. července v místním amfiteátru, který bude hostit Janáčkovu filharmonii Ostrava doplněnou vystoupením tanečního souboru Hlubina.

Kromě Hukvald festival mimo jiné zavítá také do rytířského sálu zámku ve Frýdku-Místku nebo do Piaristického kláštera v Příboře. V programu se představí například Gabriela Jílková, Ensemble Baborák, Smetanovo trio, Moravský komorní sbor, Iva Bittová, klavírní duo Zuzana Šimurdová a Mikolaj Warszynski či Danubius octet singers Bratislava.

Přehlídku české i zahraniční interpretační špičky zakončí v neděli 20. července koncert Václava Hudečka a Lukáše Klánského v sále Základní školy Leoše Janáčka v Hukvaldech, Dolním Sklenově.

Zdroj: www.novinky.cz

Aktuality

Navštivte v Beskydech netradiční hospůdku, kde se platí do hrnců

Pá, 21.07.2017

Na jednom z nejkrášnějších hřebenů v Beskydech...

celý článek >>

Nový Jičín přivítá potomky generála Laudona

Pá, 21.07.2017

V září se na nejkrásnějším náměstí...

celý článek >>

Zažijte prohlídku frýdeckého zámku jinak

Po, 17.07.2017

Zažijte netradiční prohlídku frýdeckého...

celý článek >>

V Beskydech se otevirá nový minipivovar

Po, 17.07.2017

Pivo z Kunčického pivovárku jste mohli doposud ochutnat jen na festivalech, ve vybraných obchodech...

celý článek >>

Červenec pod hvězdami

Pá, 14.07.2017

Chcete vidět mléčnou dráhu v plné kráse? Tak vyrazte do Centra...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí