jquery content slider

Hukvaldy oslaví 160. výročí narození Leoše Janáčka hudebním festivalem

Již od čtvrtka 3. července ožije beskydská obec Hukvaldy a blízké okolí hudebním festivalem Janáčkovy Hukvaldy. V letošním ročníku dominuje dílo místního rodáka Leoše Janáčka, který se narodil 3. července 1854.

„Neklademe si za cíl překonat Pražské jaro, Český Krumlov a jiné přehlídky plné světových hvězd a velikého počtu koncertů. Naší největší devízou je všudypřítomnost velikého hukvaldského rodáka Leoše Janáčka,“ uvedl profesor Jan Hališka, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy.

První z dvanácti koncertů se koná ve čtvrtek 3. července v místním kostele svatého Maxmiliána a vystoupí na něm Janáčkovo Kvarteto z Brna. Poté se v unikátním historickém prostředí motty hradu Hukvaldy představí v pátek 4. července Pěvecké sdružení moravských učitelů a o den později zde festival slavnostně zahájí Janáčkův komorní orchestr.

Hudební víkend pak vyvrcholí v neděli 6. července v místním amfiteátru, který bude hostit Janáčkovu filharmonii Ostrava doplněnou vystoupením tanečního souboru Hlubina.

Kromě Hukvald festival mimo jiné zavítá také do rytířského sálu zámku ve Frýdku-Místku nebo do Piaristického kláštera v Příboře. V programu se představí například Gabriela Jílková, Ensemble Baborák, Smetanovo trio, Moravský komorní sbor, Iva Bittová, klavírní duo Zuzana Šimurdová a Mikolaj Warszynski či Danubius octet singers Bratislava.

Přehlídku české i zahraniční interpretační špičky zakončí v neděli 20. července koncert Václava Hudečka a Lukáše Klánského v sále Základní školy Leoše Janáčka v Hukvaldech, Dolním Sklenově.

Zdroj: www.novinky.cz

Aktuality

Regionální muzeum v Kopřivnici slaví 20 let

St, 15.11.2017

Přijďte oslavit 20. výročí založení Regionálního...

celý článek >>

Pivovar Radegast zve na večerní adventní prohlídky

Po, 13.11.2017

Přijďte každou prosincovou středu do Pivovaru Radegast! Připravena...

celý článek >>

Festival Souznění opět zavítá do Beskyd

Po, 13.11.2017

Předvánoční mezinárodní festival vánočních...

celý článek >>

Potkáme se v Brně

Čt, 09.11.2017

Již od tohoto pátku 10. listopadu až do neděle 12. listopadu se můžeme...

celý článek >>

Olympionici do Koreje nafasují „Raškovky“

Čt, 09.11.2017

České olympioniky bude na hrách v jihokorejském Pchjongčchangu inspirovat...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí