jquery content slider

Hornická desítka

Nejpopulárnější silniční běžecký závod ve Frýdku-Místku letos oslaví 30 let od svého vzniku. V loňském roce se postavilo na start celkem rekordních 2682 běžců a letošní jubilejní má ambici toto číslo překonat.

Na závodníky bude čekat hned několik kategorií. Připraven je závod mládeže, soutěž škol nebo závod mílařů. A však stále nejpopulárnějším trasou mezi závodníky je běh na 10 km, při kterém závodníci absolvují tři okruhy po ulicích, nábřeží a parku v blízkosti Národního domu ve Frýdku-Místku. Povrch tratě je asfaltovaný a doprava bude pořadateli na všech křižovatkách a komunikacích v průběhu závodu usměrňovaná. Závodníci po doběhnutí obdrží v cíli multifunkční triko s logem závodu a nejlepší běžci obdrží peněžní odměnu.

Pořadatelé pamatovali i na malé děti a rekreační běžce. Pro ty je připraven běh rodičů s dětmi a oblíbený běh pro zdraví. Jeho trasa měří 1000 m je určena všem věkovým kategoriím. Cílem zde není závod vyhrát, ale účastnit se jej, proto je tato trasa nesoutěžní.

Start všech závodů bude od Národního domu, ve kterém bude probíhat i doprovodný program celého dne. Závodníci se zde budou moci občerstvit, uschovat svá zavazadla anebo vyhrát v tombole některou z hodnotných cen.

Zahájení prezentace bude probíhat 7. 11. 2015 od 9:30 hodin, v 10:30 odstartuje běh rodičů s dětmi, 13:40 se na start postaví běžci trasy pro zdraví, ve 14:00 odstartují ženy běh na 10 km a všichni mílaři a svým výstřelem ohlásí startovní pistole v 15:15 běh na 10 km. v kategorii muži.

Zdroj: www.atletikafm.cz

Aktuality

Zažijte prohlídku frýdeckého zámku jinak

Po, 17.07.2017

Zažijte netradiční prohlídku frýdeckého...

celý článek >>

V Beskydech se otevirá nový minipivovar

Po, 17.07.2017

Pivo z Kunčického pivovárku jste mohli doposud ochutnat jen na festivalech, ve vybraných...

celý článek >>

Červenec pod hvězdami

Pá, 14.07.2017

Chcete vidět mléčnou dráhu v plné kráse? Tak vyrazte do Centra...

celý článek >>

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek opět vyráží mezi turisty

Po, 10.07.2017

Po prvním pilotním roce vyráží Beskydské...

celý článek >>

Ve Štramberku budou péct veleucho!

Pá, 07.07.2017

Ve Štramberku budou tuto sobotu péct veleucho. Slavnosti Štramberských...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí