jquery content slider

Hornická desítka

Nejpopulárnější silniční běžecký závod ve Frýdku-Místku letos oslaví 30 let od svého vzniku. V loňském roce se postavilo na start celkem rekordních 2682 běžců a letošní jubilejní má ambici toto číslo překonat.

Na závodníky bude čekat hned několik kategorií. Připraven je závod mládeže, soutěž škol nebo závod mílařů. A však stále nejpopulárnějším trasou mezi závodníky je běh na 10 km, při kterém závodníci absolvují tři okruhy po ulicích, nábřeží a parku v blízkosti Národního domu ve Frýdku-Místku. Povrch tratě je asfaltovaný a doprava bude pořadateli na všech křižovatkách a komunikacích v průběhu závodu usměrňovaná. Závodníci po doběhnutí obdrží v cíli multifunkční triko s logem závodu a nejlepší běžci obdrží peněžní odměnu.

Pořadatelé pamatovali i na malé děti a rekreační běžce. Pro ty je připraven běh rodičů s dětmi a oblíbený běh pro zdraví. Jeho trasa měří 1000 m je určena všem věkovým kategoriím. Cílem zde není závod vyhrát, ale účastnit se jej, proto je tato trasa nesoutěžní.

Start všech závodů bude od Národního domu, ve kterém bude probíhat i doprovodný program celého dne. Závodníci se zde budou moci občerstvit, uschovat svá zavazadla anebo vyhrát v tombole některou z hodnotných cen.

Zahájení prezentace bude probíhat 7. 11. 2015 od 9:30 hodin, v 10:30 odstartuje běh rodičů s dětmi, 13:40 se na start postaví běžci trasy pro zdraví, ve 14:00 odstartují ženy běh na 10 km a všichni mílaři a svým výstřelem ohlásí startovní pistole v 15:15 běh na 10 km. v kategorii muži.

Zdroj: www.atletikafm.cz

Aktuality

Poslední víkend s ledovými sochami

St, 17.01.2018

Tento víkend nás čekají poslední dva dny...

celý článek >>

Přijďte slavit na Pustevny

St, 17.01.2018

Současně s posledním víkendem s krásou ledových...

celý článek >>

Přijďte se poutavou a hravou formou dozvědět více o životě generála Laudona

St, 17.01.2018

Přijďte se poutavou a hravou formou dozvědět více o životě...

celý článek >>

Beskydy budou opět lákat na svou turistickou nabídkou

Út, 16.01.2018

Turistická oblast Beskydy-Valašsko vyráží...

celý článek >>

Skialpové úterky na Bílé

Čt, 04.01.2018

Lyžařská škola SUN Ski & Board School v Bílé...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí