jquery content slider

Horečky mají další ocenění

Třetí místo v prvním ročníku soutěže Architekt obci 2016 získala obec Trojanovice a s ní kopřivnický architekt Kamil Mrva za projekt revitalizace rekreačního areálu Horečky.
 
Výsledky soutěže, kterou pořádal Svaz měst a obcí ČR, byly slavnostně vyhlášeny na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v Praze. Vítězem se stalo město Litomyšl a architektka Zdeňka Vydrová, pomyslnou stříbrnou medaili pak získala obec Líbeznice a Atelier M1 architekti.

Mrva a Trojanovice, spolupráce funguje už 8 let
Vzhledem k tomu, že architekt Kamil Mrva spolupracuje se starostou obce Trojanovice Jiřím Novotným více než 8 let, podařilo se jim realizovat spousta projektů. Záměrem úspěšného soutěžního projektu „Revitalizace v území Horečky v Trojanovicích“ bylo navrátit rekreační život do území.

Konkrétně se jedná o realizaci Zvoničky na Horečkách z roku 2010, rekonstrukci amfiteátru na Horečkách, která probíhala v roce 2013-2015 a poslední etapou byla rekonstrukce restaurace Rekovice. Samotná lokalita Horečky byla dříve oblíbeným cíl rekreantů, sportovců a výletníků.

Horečky mají potenciál k tomu, aby se sem opět vydávali lidé z širokého okolí za sportem, rekreací či kulturou. Proto byl architekt Mrva v roce 2008 vyzván obcí Trojanovice a městem Frenštát pod Radhoštěm k vyhodnocení aktuálního stavu celého území a zpracování studie revitalizace a dalšího rozvoje lokality v následujících letech.

Soutěžili architekti a obce z celé republiky
Do soutěže Architekt obci se mohli hlásit obce a architekti z celé republiky s projekty typu: územní i regulační plán, územní či obdobná studie s dopadem na veřejný prostor, jedna či série realizací stavebních objektů, které mají vliv na veřejný prostor v návaznosti na historický kontext.

Přihlášenými pracemi se zabývala odborná porota, kterou tvořili Josef Pleskot, Adam Gebrian, Antonín Novák, Regina Loukotová a Osamu Okamura. Tito experti hodnotili kvalitu architektonického nebo urbanistického řešení, jeho udržitelnost, výběr místa včetně koncepčního řešení, spolupráci samosprávy s architektem i obyvateli a přínos pro kvalitu života lidí.

Jedním z hlavních cílů soutěže, která se konala v rámci prestižního klání Architekt roku, je zviditelnění přínosu úzké spolupráce obcí s architekty, což je skutečnost, ke které řada samospráv ještě ani zdaleka nedospěla.

Aktuality

Registrace do tradičního závodu Běh do vrchu je spuštěna

Po, 23.10.2017

Pustevny budou v sobotu 2. prosince 2017 hostit 48. ročník tradičního...

celý článek >>

Užijte si nevšední sobotu na Bílé

Po, 23.10.2017

Přijďte si užít poslední říjnový víkend...

celý článek >>

Piaristické zahrady v Příboře se uloží k zimnímu spánku

Po, 23.10.2017

Piaristické zahrady v Příboře, které získaly...

celý článek >>

Nový pumptrackový park vyrostl v Ostravici

St, 18.10.2017

Milovníci horských kol, BMX a adrenalinu si od letošního...

celý článek >>

Na lyžaře v Beskydech čekají nadcházející sezónu novinky

St, 18.10.2017

Zima se blíží již mílovými kroky a jaké...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí