jquery content slider

Frýdek≈Místek slaví, pořiďte si suvenýry s tématikou 750 let

Letošní rok se ve Frýdku-Místku nese v duchu oslav 750 let od první zmínky o předchůdci města Místku, osadě Friedeberg. Ta je uvedena v závěti olomouckého biskupa Bruna ze Schauenburgu, kdy počátky Místku jsou úzce spojeny s existencí opevnění na Štandlu, kde byla umístěna menší vojenská posádka, která zabezpečovala zemskou hranici.

A abyste měli na oslavy památku, můžete si zakoupit na pobočkách Beskydského informačního centra Frýdek-Místek suvenýry s tématikou 750 let.

Již v loňském roce vydalo Beskydské informační centrum Frýdek-Místek výroční známku, která tento rok bude připomínat. Dřevěnému kolečku tak dominuje znak města Frýdku-Místku a jedna ze symbolik města – bazilika minor Navštívení Panny Marie, která je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Sběratelský artefakt je k dostání za 30 korun na pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n.O. a Ostravici.

Na oslavy byste si měli vybavit i svůj šatník. Pobočky Beskydského informačního centra ve Frýdku a Místku nabízejí k prodeji trička, která symbol 750 let mají ve svém potisku. Současně se na nich objevuje nová identita města, se kterou se budete postupně setkávat téměř na každém kroku. Cena trička je 190,-Kč.

Milovníci čokolády se mohou s chutí zakousnout do belgické mléčné čokolády, která na svém obalu nese také tématiku 750 let. Čokoláda je k dostání na pobočkách Beskydského informačního centra Frýdek-Místek za cenu 45,-Kč.

Své turistické deníčky si můžete rovněž obohatit o nové razítko 750 let města, nejen pro zapomnětlivce máme připraveny kapesní kalendáříky a propisky a děti si po návštěvě Beskydského informačního centra mohou odnést balónek. To vše s logem 750 let.

Nechte se inspirovat také další nabídkou suvenýrů z Frýdku-Místku a Beskyd ZDE. Tipy na akce spojené s oslavami 750 let najdete na webu www.750letfm.cz.

Aktuality

Kostely na Frýdecko-Místecku letos přilákaly více než 93 tisíc návštěvníků

Po, 25.09.2017

Kostely, které jsou díky projektu otevřených chrámů ...

celý článek >>

Zdolejte vrchol K1 s Lašským králem

Po, 25.09.2017

Království Lašské a obec Krmelín pořádají...

celý článek >>

Přímým vlakem do pivovaru Radegast

St, 20.09.2017

Milovníci nejen pěnivého zlatavého moku, ale i historických železničních...

celý článek >>

Objevte skryté příběhy v Beskydech

St, 20.09.2017

Už jste slyšeli o tom, že si ve Starých...

celý článek >>

Návštěvnické centrum Nový Jičín má nový český rekord

Po, 18.09.2017

V sobotu 9. září 2017 došlo za účasti oficiálního...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí