jquery content slider

Frýdek≈Místek slaví, pořiďte si suvenýry s tématikou 750 let

Letošní rok se ve Frýdku-Místku nese v duchu oslav 750 let od první zmínky o předchůdci města Místku, osadě Friedeberg. Ta je uvedena v závěti olomouckého biskupa Bruna ze Schauenburgu, kdy počátky Místku jsou úzce spojeny s existencí opevnění na Štandlu, kde byla umístěna menší vojenská posádka, která zabezpečovala zemskou hranici.

A abyste měli na oslavy památku, můžete si zakoupit na pobočkách Beskydského informačního centra Frýdek-Místek suvenýry s tématikou 750 let.

Již v loňském roce vydalo Beskydské informační centrum Frýdek-Místek výroční známku, která tento rok bude připomínat. Dřevěnému kolečku tak dominuje znak města Frýdku-Místku a jedna ze symbolik města – bazilika minor Navštívení Panny Marie, která je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Sběratelský artefakt je k dostání za 30 korun na pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n.O. a Ostravici.

Na oslavy byste si měli vybavit i svůj šatník. Pobočky Beskydského informačního centra ve Frýdku a Místku nabízejí k prodeji trička, která symbol 750 let mají ve svém potisku. Současně se na nich objevuje nová identita města, se kterou se budete postupně setkávat téměř na každém kroku. Cena trička je 190,-Kč.

Milovníci čokolády se mohou s chutí zakousnout do belgické mléčné čokolády, která na svém obalu nese také tématiku 750 let. Čokoláda je k dostání na pobočkách Beskydského informačního centra Frýdek-Místek za cenu 45,-Kč.

Své turistické deníčky si můžete rovněž obohatit o nové razítko 750 let města, nejen pro zapomnětlivce máme připraveny kapesní kalendáříky a propisky a děti si po návštěvě Beskydského informačního centra mohou odnést balónek. To vše s logem 750 let.

Nechte se inspirovat také další nabídkou suvenýrů z Frýdku-Místku a Beskyd ZDE. Tipy na akce spojené s oslavami 750 let najdete na webu www.750letfm.cz.

Aktuality

Regionální muzeum v Kopřivnici slaví 20 let

St, 15.11.2017

Přijďte oslavit 20. výročí založení Regionálního...

celý článek >>

Pivovar Radegast zve na večerní adventní prohlídky

Po, 13.11.2017

Přijďte každou prosincovou středu do Pivovaru Radegast! Připravena...

celý článek >>

Festival Souznění opět zavítá do Beskyd

Po, 13.11.2017

Předvánoční mezinárodní festival vánočních...

celý článek >>

Potkáme se v Brně

Čt, 09.11.2017

Již od tohoto pátku 10. listopadu až do neděle 12. listopadu se můžeme...

celý článek >>

Olympionici do Koreje nafasují „Raškovky“

Čt, 09.11.2017

České olympioniky bude na hrách v jihokorejském Pchjongčchangu inspirovat...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí