jquery content slider

Frenštátské kulturní léto je v plném proudu a těší se velké návštěvnosti

I když jsme teprve na začátku prázdnin, tak Frenštátské kulturní léto je už měsíc v plném proudu. Městské kulturní středisko společně s partnery připravilo během letních měsíců téměř třicítku koncertů, promítání, společenských akcí a festivalů. Vedle celé řady umělců zvučných jmen si v rámci Frenštátského kulturního léta zahrají také místní interpreti. Pestrý program kulturního léta průběžně probíhá na třech místech. Na náměstí Míru, ve frenštátském autokempu a v Amfiteátru na Horečkách.

Co jsme už stihli (a o co jste třeba přišli)?

Od začátku letní sezony se na náměstí představili například Aneta Langerová, historická skupina Clamortis, bluegrassová legenda Poutníci anebo jazzový kvartet Guitar Edition. V autokempu si zase 4. července užívaly stovky diváků první z letošních projekcí letního kina Minibiják Špalek. Na programu byl film "Okresní přebor aneb poslední zápas Pepika Hnátka".

A co nás čeká?

Do konce července je připravena ještě spousta vynikající muziky a dobré zábavy pod širým nebem. Již tuto sobotu 20. července propukne v Amfiteátru na Horečkách open air festival Horečky fest. Celkem na třech pódiích zahraje od 13 hodin až do tří do rána 16 kapel. Mezi největší hvězdy letošního Horečky festu patří Monkey Business, Kamil Střihavka, Marcel Woodman, Jan Budař anebo punková legenda Visací zámek. Červencovou kulturní nabídku uzavírají dvě akce v autokempu.  25. července zde opět  bude promítat Minibiják Špalek a to hořkou komedii "Cesta z města" a v sobotu 27. 6. autokemp provoní tradiční Gulášové slavnosti s bohatým doprovodným programem. "Přijet do Frenštátu za kulturou se určitě vyplatí. Nabídka kulturních pořadů pod širým nebem je letos nebývale pestrá. S návštěvností našich akcí jsme moc spokojeni, lidé se naučili na kulturu chodit. Nejde jen o Frenštáčany, ale jezdí k nám stále více lidí i z okolních měst a to je moc dobře." Říká dramaturgyně kulturního střediska Lenka Borovičková Krestová.

Bližší informace k aktuálnímu programu Frenštátského kulturního léta 2013 najdete na internetových stránkách www.kulturafrenstat.cz.

Zdroj: Marian Žarský, Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm

Aktuality

Regionální muzeum v Kopřivnici slaví 20 let

St, 15.11.2017

Přijďte oslavit 20. výročí založení Regionálního...

celý článek >>

Pivovar Radegast zve na večerní adventní prohlídky

Po, 13.11.2017

Přijďte každou prosincovou středu do Pivovaru Radegast! Připravena...

celý článek >>

Festival Souznění opět zavítá do Beskyd

Po, 13.11.2017

Předvánoční mezinárodní festival vánočních...

celý článek >>

Potkáme se v Brně

Čt, 09.11.2017

Již od tohoto pátku 10. listopadu až do neděle 12. listopadu se můžeme...

celý článek >>

Olympionici do Koreje nafasují „Raškovky“

Čt, 09.11.2017

České olympioniky bude na hrách v jihokorejském Pchjongčchangu inspirovat...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí