jquery content slider

Do Frenštátu přiveze Vlak Lustig divadelní hru Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

Frenštátské vlakové nádraží bude 20. července 2014 hostit úspěšný divadelní projekt Vlak Lustig, který netradičně zpracovává literární předlohu spisovatele Arnošta Lustiga Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Nejdůležitějším článkem vlaku je divadelní vůz, speciálně upravený jako jeviště, na kterém herci Divadla Pod Palmovkou sehrají příběh, jehož hlavní hrdinkou je krásná mladá dívka jménem Kateřina Horovitzová, herečka a tanečnice, která se na prahu osvětimské plynové komory vzepřela svému osudu.

Vlak Lustig tvoří celkem čtyři vagony a jedna lokomotiva. Vagony jsou uzpůsobeny potřebám divadelníků – ať už coby jeviště, nebo ve funkci kostymérny, převozu kulis a techniky. Dva vagony budou nákladní, podobné těm, ve kterých se převáželi v transportech do koncentračních táborů lidé, tzv. dobytčáky. V těchto vagonech budou převáženy dekorace, technika, hlediště, zároveň budou využity jako galerijní prostor pro instalaci výstavy Vojenského historického ústavu. Podle režiséra představení Petra Kracika je hraní na nádražích sice specifické a často složitější než v zažitém prostředí divadla, emoce jsou tu ale silné nejen pro diváky, ale i pro herce.

Jednou se zapomene i na opravdu zbořená města i na opravdu vypálené vesnice. Postaví se nové a lepší. Místo mrtvých se narodí nové děti, píše Lustig v Modlitbě pro Kateřinu Horovitzovou. Lustigova novela, stejnojmenná divadelní hra a projekt Vlak Lustig chtějí přispět naopak k tomu, aby se nezapomnělo. "Svědci sice umírají, ale uměním, přenosem prožitku, který si nikdo neumí představit, se tomu můžeme alespoň trochu přiblížit," říká autor projektu Pavel Chalupa. Představení Modlitby pro Kateřinu Horovitzovou se uskuteční 20. července 2014 na frenštátském nádraží a vstup na představení je zdarma. Zájemci budou včas informováni o způsobu rezervování míst na představení. Již v těchto dnech se vyjednává termín na příští rok, kdy bychom toto představení chtěli nabídnout také studentům frenštátských středních škol.

Aktuality

Užijte si vánoční Moravský Betlém

Čt, 23.11.2017

Připomeňte si vůni dětství, radostných zážitků...

celý článek >>

Beskydský prales Mionší budou sledovat vědci

Po, 20.11.2017

Víc jak 157 hektarů lesa v národní přírodní...

celý článek >>

Na správně hořké pivo Radegast vás do pivovaru zaveze historický vlak

Po, 20.11.2017

Na pivo Radegast přímo ke zdroji, do nošovického...

celý článek >>

Regionální muzeum v Kopřivnici slaví 20 let

St, 15.11.2017

Přijďte oslavit 20. výročí založení Regionálního...

celý článek >>

Pivovar Radegast zve na večerní adventní prohlídky

Po, 13.11.2017

Přijďte každou prosincovou středu do Pivovaru Radegast! Připravena...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí