jquery content slider

Víkend plný akcí ve Štramberku

O anglosaském lidovém svátku, který se slaví 31. října, se děti oblékají do strašidelných kostýmů a chodí pro koledu. K tomu patří vydlabávání dýní, ohně, kostýmové veselice, věstění, lovení jablek pusou a navštěvování strašidelných atrakcí….. A na jednu takovou halloweenskou akci se vydejte i na hrad Štramberk v sobotu 5. listopadu.

Od 13 hodin vás na dolním nádvoří hradu čeká vyřezávání a zdobení halloweenských dýní, které je možné si na místě zakoupit a také odnést domů, čarodějnická akademie či opékání párků na ohni (možno také zakoupit na místě). K poslechu bude v průběhu odpoledne hrát Štramberský band a od 14 hodin se můžete těšit na ukázky výcviku psů.

Samozřejmě se pořadatelé i těší, že na hrad vyjdete v čarodějnických halloweenských kostýmech. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

Večer si můžete užít i Noc s hvězdářem, kdy společně s ním budete moci pozorovat zimní oblohu. Sraz bude u Jaroňkovy útulny na Štramberském hradě v 18.00 hodin. K vidění bude: Měsíc - před první čtvrtí, Venuše a Saturn - po setmění velmi nízko nad západem (pozorování během soumraku před 18.00 hodinou), Mars - po setmění nad jihozápadním obzorem a další. Pro konání akce je nutná jasná obloha. Vstupné činí 20 Kč.

 

Aktuality

Prostě ve formě

Čt, 22.02.2018

2. ročník soutěže Prostě ve formě

celý článek >>

Senzace na zámku v Kuníně!

Út, 20.02.2018

Objeven unikát – divadelní hra dávné...

celý článek >>

Beskydy pokračují s prezentací na veletrzích

Čt, 15.02.2018

Od čtvrtku 15. února do neděle 18. února 2018 se Beskydy...

celý článek >>

Novinky v Beskydy Card

Čt, 15.02.2018

Neustále pro vás aktualizujeme, doplňujeme výhody,...

celý článek >>

Léto na Bílé bude opět nabité

Po, 12.02.2018

Svěřte své děti profesionálům z největšího...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí