6.ročník Horečky fest už za necelý měsíc!

6.ročník Horečky fest už za necelý měsíc!

Fotogalerie

Publikováno: Po, 13.06.2016

Hudební, vícežánrový, rodinný a hlavně pohodový. Tak to je Horečky fest, festival pro všechny generace, v krásném přírodním prostředí amfiteátru na Horečkách. Jde o akci, která si během uplynulých pěti ročníků získala velkou oblibu a i letos nabídne něco navíc. Vedle hvězd jako jsou skupina Jelen, Mňága a Žďorp, Zrní, Josef Laufer, Sebastian nebo rapper Rytmus, dorazí na Horečky fest také zahraniční host, belgická formace Orchestre internacionale du Vetex s náloží balkánského dechna. Opět nebude chybět celá řada vynikajících lokálních kapel a DJ´s. Horečky fest 2016 už tradičně nabídne program také dětem. Festivalovou školku, vystoupení Pavla Nováka, Klaunů z Balónkova, parcourovou školu a tvořivé dílny. Letos poprvé udělí organizátoři festivalovou cenu za přínos v oblasti živé kultury. To vše a ještě mnohem více vypukne v sobotu 9. července 2016 od 13.00 hodin v amfiteátru na Horečkách a u lesní restaurace Rekovice.

Vůbec největší změnou, která je pro festivalové fanoušky přichystána, je přesun jednoho z hlavních pódií na rozlehlou louku před restaurací Rekovice. Mezi oběma hlavními pódii tak  budou moci fanoušci korzovat tak, aby pohodlně stihli vystoupení všech hlavních interpretů. "Na tom si opravdu zakládáme. Vždycky mě strašně štvalo, když jsem jako návštěvník na fesťácích nestíhal vystoupení oblíbených kapel jen proto, že v jednom čase vystupovaly na různých pódiích současně. Toto se na Horečky festu stát nemůže. Interpreti se u nás na Continental a Siemens stage střídají. Vedle toho běží průběžně program na dvou vedlejších scénách Rekovice stage a v Taneční stodole," popisuje ředitel festivalu Marian Žárský. Mezi novinky letošního ročníku patří také to, že organizátoři při výběru interpretů sáhli vůbec poprvé po kapelách zahraničních. "Slovensko pro nás Valachy zahraničí není, takže o Mirovi Šmajdovi s kapelou Terrapie, který bude určitě skvělý, ani nemluvím, ale ze zahraničí dorazí skvělý belgický Vetex. Bohužel irská kapela Matt Purcel & the Silverminers z personálních důvodů nedorazí. Zareagovali jsme velmi operativně a do programu nasadili skvělou Lo Hrůzovou se skupinou Logaritmy. Tu jsme si sice chtěli nechat do programu až na příští rok, ale nakonec jsme moc rádi, že to dopadlo takhle skvěle," prozradil Zbyněk Gerlich z produkce festivalu.

Brány Horečky festu 2016 se otevřou v sobotu 9. července ve 12.00 hodin. Návštěvníci se do areálu mohou dostat z několika směrů, ale auta musí nechat zaparkovaná pod Horečkami na parkovišti u skokanského můstku nebo u bývalého hotelu Vlčina. Program na čtyřech scénách bude pulsovat až do pozdních nočních hodin. Vzhůru do areálu z parkoviště pod můstky mohou návštěvníci dojít po schodišti podél skokanského můstku, nebo se mohou vyvézt nově opravenou sedačkovou lanovkou. Dramaturgyně festivalu Lenka Krestová uvedla: "Cena vstupenky je vzhledem k bohatosti programu opět velmi příznivá. Cena lístku je 260 Kč v předprodeji a 290 Kč na místě. Děti do 12 let za doprovodu rodičů mají vstup zdarma a navíc nabízíme zvýhodněné skupinové vstupné. Vstupenky jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Frenštátě pod Radhoštěm a na dalších 16-ti předprodejních místech, které jsou uvedeny na http://www.horeckyfest.cz/vstupenky."