jquery content slider

III. ročník Svátku dřeva opět nabídne soutěž dřevorubeckých týmů, unikátní exhibici a bohatý doprovodný program

Zápolení dřevorubců, prezentace lesní a zahradní techniky, lidová řemesla a řezbáře, to a ještě mnohem více nabídne Svátek dřeva, který se koná třetím rokem v krásném prostředí přírodního amfiteátru na Horečkách a na přilehlých prostranstvích. Tento festival navazuje na tradici dřevorubeckých soutěží Stříbrná pila, které se tady konaly v 80. letech 20. století. Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti. Akce se koná v sobotu 2. srpna.

Stěžejním bodem programu tohoto festivalu je dřevorubecká soutěž dvoučlenných týmu. Soutěž bude probíhat v dřevorubecké aréně v horní části amfiteátru na Horečkách dvoukolově. Dopoledne proběhne semifinálové kolo. Celkem se v něm utká všech 12 přihlášených týmů. Soutěžit se bude ve 4 dřevorubeckých disciplínách: výměna řetězu motorové pily, řezání volně stojícího polínka, kombinovaný řez pilou břichatkou a štípání polena. Šest nejlepších týmů postoupí do odpoledního finále, kde se utká v předešlých čtyřech disciplínách a v bonusové disciplíně: hod oboustrannou sekerou na volně stojící terč. Na celou soutěž bude jako každoročně dohlížet mistr republiky v práci s motorovou pilou Jiří Vorlíček a dění na závodní dráze bude komentovat Standa Berkovec.

Součástí programu III. ročníku Svátku dřeva bude také bohatý doprovodný program sestávající z prezentace dřevozpracovatelských firem, zahradní techniky, prezentace terénních vozů několika značek, lidových řemesel nebo vystoupení sokolníků. Doprovodný program bude doplněn exhibičním vystoupením Timbersportu. Timbersport neboli dřevorubecký sport je neuvěřitelně poutavá podívaná, která má ve světě miliony fanoušků. O tom se mohli už v loňském roce přesvědčit právě návštěvníci Svátku dřeva. A že bylo na co se dívat. Pro děti bude v prostorách celého areálu připraveno 10 soutěžních stanovišť. Za splnění všech úkolů si děti odnesou drobnou cenu a v odpoledních hodinách budou všechny vyplněné soutěžní karty slosovány o hodnotné ceny v připravené tombole. Na závěr celé akce se uskuteční koncert Františka Nedvěda s kapelou Tie Break.

Na tuto jedinečnou akci je vstup zdarma a uskuteční se za každého počasí. Pro účely festivalu bude k dispozici louka u lanovky (bývalý areál zdraví), amfiteátr na Horečkách, velká louka naproti restaurace Rekovice a louka nad Pantátou u zvoničky Strážkyně Beskyd. Celkově se tak bude Svátek dřeva konat na ploše cca 20 000 m2.

Zdroj: Zuzana Kalinová, Městské kulturní středisko, Frenštát p. R.

Aktuality

Poslední víkend s ledovými sochami

St, 17.01.2018

Tento víkend nás čekají poslední dva dny...

celý článek >>

Přijďte slavit na Pustevny

St, 17.01.2018

Současně s posledním víkendem s krásou ledových...

celý článek >>

Přijďte se poutavou a hravou formou dozvědět více o životě generála Laudona

St, 17.01.2018

Přijďte se poutavou a hravou formou dozvědět více o životě...

celý článek >>

Beskydy budou opět lákat na svou turistickou nabídkou

Út, 16.01.2018

Turistická oblast Beskydy-Valašsko vyráží...

celý článek >>

Skialpové úterky na Bílé

Čt, 04.01.2018

Lyžařská škola SUN Ski & Board School v Bílé...

celý článek >>

Anketa

Našli jste na novém portále, co jste hledali?

Ano, vše co jsem hledal(a)

Ano, ale jen částečně

Ne, ale jsou zde zajímavé informace

Žádná z těchto odpovědí