Výstava umělecké činnosti

 • Výstava umělecké činnosti
 • Místo: Hotel Freud, Ostravice

  Popis:

  Výtvarná skupina Petra Bezruče v Ostravici pořádá opět po roce tradiční Výstavu zájmové umělecké činnosti. Již 1. července 2017 v sobotu v 10:00 hodin proběhne v sále hotelu Freud v Ostravici slavnostní zahájení letos již 45. jubilejního ročníku.

  Návštěvníci výstavy se opět letos mohou těšit na díla zavedených vystavovatelů Jana Satiny, Aleny Světlíkové, Jarmily Janečkové, Tomáše Večeři, Josefa Kozla, Stanislava Gorného a jiných v tradičních oborech malířství, dřevořezba, samorosty, výšivky a krajky, drátkování, fotografie, keramika a další. Každým rokem vystavující přinášejí nové náměty, pravidelně např. vystavuje své modely dřevěných beskydských kostelů dřevomodelář Jan Blizňák z Místku. Už 20 let vyrábí své modely a postupně takto dokončuje úplnou sbírku všech dřevěných beskydských kostelů. A letos bude k vidění jeden z posledních chybějících kostelíků - celodřevěný kostelík sv. Petra a Pavla z Albrechtic u Českého Těšína.

  Výstavu slavnostně zahájí lašský král Zdeněk Vilém Krulikovský v příjemné atmosféře cimbálové muziky Kotci v sobotu 1. července v 10:00 hodin. Součástí slavnostního programu je již tradičně také vystoupení folklórního souboru Grunik. Výstava potrvá do 22. července 2017 a sál s uměleckými exponáty bude otevřen denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

  Kontakt: http://www.umelcibeskyd.cz/